Selin ÖZBEK CITTONE


Avukat / Yönetici Ortak

  EĞİTİM

 • Certified Information Privacy Professional/Europe (CIPP/E) (2018)
  University of Pennsylvania Law School (LL.M, 2001)
  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Hukuk Diploması,1998)
  İstanbul İtalyan Lisesi (Diploma, 1994)

  ÜYELİK

 • İstanbul Barosu (1999)
  Veri Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı (2018-2023)
  Solicitors Regulation Authority (2021)
  IAPP (International Association of Privacy Professionals)

  YABANCI DİL

 • İngilizce, İtalyanca ve Fransızca

  BAŞARILARI

 • -Dünyanın Önde Gelen Avukatlar Kurulu ve Ortaklar tarafından lanse edilerek 2007 yılının sonlarında Chambers Global tarafından tavsiye edilmiş, Şirket, Birleşme ve Satın Almalar hakkındaki yorumlarında “çalışmalarıyla ilgili müvekkillerinden aldığı önemli orandaki övgüyle izlenmesi gereken genç bir avukat” denmiştir.
  -Sermaye Piyasaları, Ticari Davalar ve Birleşmeler ile satın almalar alanında “Who'sWho Legal tarafından Türkiye’de aday gösterilmiştir.
  - 2010 yılında Finance Monthly tarafından Global ödüle layık görülmüş ve 2011 yılında Finance Monthly tarafından önde gelen 100 Hukuk Danışmanı arasına girmiştir.
  -2011 yılında “Türkiye’de Sermaye Piyasaları ve Finansmanda yılın Hukuk Firması” olarak DealMakers Global ödülüne layık görülmüştür.

  UZMANLIK ALANLARI

 • Bankacılık ve Finans, Sermaye Piyasaları ve Menkul Değerler, Kişisel Verilerin Korunması ve Güvenlik, Şirketler ve Ticaret hukuku, Bilgi Teknolojisi, Enerji Hukuku, Birleşmeler ve Satın Almalar, Gayrimenkul ve İmar Hukuku, ve Menkul Değerlerle ilgili davalar.